Zarząd Infrastruktury Miejsckiej w Słupsku

Komunikacja miejska w Bolesławicach od 1 stycznia

Ocena 4/5

Szanowni Mieszkańcy,

w związku ze zmianą granic administracyjnych miasta Słupska od 1 stycznia 2026 r. wprowadzona zostanie nowa oferta komunikacyjna dla Bolesławic. Wszystkie dotychczasowe połączenia zostaną utrzymane, a dodatkowo uruchomiona zostanie nowa szybka linia do centrum miasta.

 

Co się zmieni?

  • Uruchomiona zostanie nowa linia 11
  • autobusy nowej linii będą kursować na trasie: BOLESŁAWICE Słupska – Szczecińska – Dmowskiego – Zaborowskiej – pętla 11 Listopada – Norwida – Małcużyńskiego – Szczecińska – Sobieskiego – Towarowa – DWORZEC AUTOBUSOWY – Towarowa – Sobieskiego – Szczecińska – Małcużyńskiego – Kotarbińskiego – 11 Listopada – Legionów Polskich – Zaborowskiej – Dmowskiego – Szczecińska – Słupska – BOLESŁAWICE.
  • połączenie umożliwi szybki dojazd m.in. do: Zespołu Szkół przy ul. Zaborowskiej, Przedszkola Miejskiego nr 25 przy ul. Andersa, Żłobka Miejskiego nr 1, Zespołu Szkół Ekonomicznych.
  • częstotliwość kursów: co 30–60 minut w dni powszednie oraz co 60 minut w weekendy.
  • Nowe nazwy przystanków w Bolesławicach: lokalizacje przystanków pozostaną bez zmian, zmieni się jedynie ich nazewnictwo.

 

Co pozostaje bez zmian?

  • Autobusy linii 10 nadal będą zapewniać dojazd do szkoły w Kobylnicy.
  • Wybrane kursy mogą mieć kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdu, co wynika z wprowadzenia nowej linii do systemu komunikacji – nie wpłynie to jednak na komfort dojazdów uczniów do szkoły i powrotów do domu.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności